تبلیغات
پندگو: وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنفَعُ الْمُؤْمِنِینَ - شیوه شرعی درمان بیماری
 
پندگو: وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنفَعُ الْمُؤْمِنِینَ
پند و اندرز بده، زیرا پند و اندرز به مؤمنان سود می رساند
درباره وبلاگ


بسم الله الرحمن الرحیم
از اینکه از وبلاگ ما دیدن کردید بسیار سپاسگذاریم و امیدواریم مطالبی را که روی صفحه قرار میدهیم برای شما عزیزان مفید واقع شود
این وبلاگ هیچگونه وابستگی حزبی و سیاسی ندارد و هدف آن نشر عقاید صحیح اهل سنت و جماعت می باشد

مدیر وبلاگ : ابوخالد محمدی
نظرسنجی
شما روزانه چند صفحه از قرآن را تلاوت می کنید؟جمعه 24 شهریور 1391 :: نویسنده : ابوحذیفه
   نویسنده: ابوحذیفه

{وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ یشْفِینِ} [شعراء/80]

1-  در شروع هر کار بسم الله بگوید، (خصوصاً به هنگام خوردن و نوشیدن)
2- سعی کند همیشه با وضو باشد.
3- ذکر ورود و خروج از دستشویی را بگوید.
4- در اول صبح به نیت شفا یافتن از آب زمزم نوشیده و از آن بر روی محل درد بکشد.
5- به مدت سه روز، اول صبح هفت دانه از خرمای عجوه‌ی مدینه بخورد.
6- خواندن یا شنیدن سوره‌ی بقره، البته می‌توان از سی دی یا نوار استفاده نمود.
7- دور کردن عکس موجودات روح‌دار و مجسمه‌ها از خانه و همچنین پخش نکردن ترانه و موسیقی در خانه.
8- سه یا هفت بار سوره حمد و اخلاص و فلق و ناس روی آب بخواند و در گوشه‌های اطاق ها بپاشد.
9- هفت برگ کنار را نرم کرده و با آب مخلوط کند، سپس آن را روی خودش بریزد.
10- بر اذکار صبحگاه و شامگاه مواظبت داشته باشد.
11- پایبند نماز جماعت بوده و اذکار بعد از نماز را بخواند.
12- پوشش شرعی را رعایت کند.
13- اذکار قبل از خواب را بخواند. (حداقل آن خواندن آیةالکرسی و 33 بار سبحان الله و 33 بار الحمد لله و 34 بار الله اکبر و سه بار خواندن سوره اخلاص و فلق و ناس است.)
14- دست را بر محل درد گذاشته و سه بار بگوید: «بسم الله» و سپس هفت بار بگوید: «أَعُوذُ بِِعِزَّةِ اللَّهِ وَقُدْرَتِهِ مِنْ شَرِّ مَا أَجِدُ وَأُحَاذِرُ.» (صحیح/ ابوداود رقم 3893)

توجه:    
الف- خداوند بندگانش را مورد امتحان وآزمایش قرار می دهد مواظب باشید نمره‌ی خوبی داشته باشید و با انجام دادن اعمال خلاف خدا و رسول مبادا در این امتحان مردود گردید.
از انس - رضی الله عنه - روایت است که رسول الله - صلی الله علیه وسلم - فرمود: همانا پاداش بزرگ در برابر آزمایش بزرگ می‌باشد و هرگاه خداوند قومی را دوست بدارد آنها را آزمایش می‌كند پس كسی كه راضی شد برای او اجر رضایتش می‌باشد و كسی كه خشم گرفت برای او خشمش می‌ماند. (صحیح ترغیب رقم 3407 )

ب- ساحران با کارهای شیطانی و سحر و جادو و چه بسا به نام دین کارهای کفری انجام می‌دهند و ممکن است مریض با کارهای آنها مدتی خوب گردد ولی بعد از مدتی بیماریش با شدت بیشتر یا شکل دیگر بر می‌گردد.

ج- با رعایت نکات قبل میدان را برای فرشته‌ها باز کنید و بگذارید به جای شیاطین، فرشته ها اطراف بیمارتان را پر کنند و شکی نیست هر چه بیشتر نکات را رعایت کنید عدد فرشته‌ها بالا رفته و شیاطین مجبور به ترک بیمار شما خواهند گردید.

د- دل را به خدا ببندید و کلیه وسایل شرکی (بازوبند، هیکل، ریسمان، مهره … ) را از بیمار دور کنید.
 
از عقبة بن عامر- رضی الله عنه - روایت شده كه جماعتی ده نفری نزد رسول الله- صلی الله علیه وسلم - آمدند. رسول الله - صلی الله علیه وسلم - با نه نفر از آنها بیعت نمود و با یك نفر از آنها بیعت نکرد، گفتند: چرا با او بیعت نمی‌كنید؟ فرمود: در بازویش تمیمه‌ای (بازوبند) است،  مرد آن تمیمه را از بازوی خود در آورد، آنگاه پیامبر با او بیعت كرد و فرمود: كسی كه تمیمه ببندد شریك برای خدا قائل شده است. (صحیح ترغیب رقم  3455)

وکیع از حذیفه - رضی الله عنه - نقل می‌کند، جهت عیادت نزد بیماری رفته بازوی او را لمس کرده و مشاهده کرد که ریسمانی به بازوی او بسته شده است گفت: این چیست؟ بیمار پاسخ داد: ریسمانی است که روی آن رُقیه‌ای برای من خوانده شده، حذیفه آن را پاره کرده و گفت: اگر این ریسمان بر بازویت بود و می‌مُردی بر تو نماز میت نمی‌خواندم.

هـ - در صورت یافتن طلسم، بازوبند، هیکل، ریسمان، مهره یا هر چیز مشکوک دیگر روی آن سه یا هفت بار سوره حمد و اخلاص و فلق و ناس خوانده و سپس آن را بسوزانید که باذن الله بعد از آن هیچ ضرری به شما نخواهد رسید. و از نگهداری آن جداً خودداری کنید. 

{وَمَنْ یتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُه} [طلاق/3]
 (هر کس بر خداوند توکّل کند (و کار خود را به او واگذارد) خدا او را بسنده است).
* * * * * *

از ساحر بر حذر باش


از جابر بن عبدالله - رضی الله عنهما - روایت است که رسول الله- صلی الله علیه وسلم - فرمود: كسی كه نزد كاهنی رفته و آنچه را گفت تصدیق كند به آنچه بر محمد - صلی الله علیه وسلم - نازل شده كافر گشته است. (صحیح ترغیب رقم 3044)

از ابن مسعود - رضی الله عنه - روایت است که گفت: كسی كه نزد پیشگو یا ساحر یا فالگیری رفته و آنچه را می‌گوید تصدیق كرد به آنچه بر محمد - صلی الله علیه وسلم - نازل شده كافر گشته است. (صحیح ترغیب 3048)

صفیه بنت ابو عبید از یكی از همسران رسول الله - صلی الله علیه وسلم - روایت می‌كند كه فرمود: كسی كه به نزد عرافی برود و در مورد چیزی از او سؤال كرده و سپس او را تصدیق كند، نماز چهل روز او قبول نمی‌شود. (صحیح مسلم)

توجه: عدم قبول نماز به معنای کم شدن ثواب آن است و فرد باید نماز خود را بخواند.

راه‌های شناخت ساحر

هرگاه یکی از علامت های زیر را در شخصی که معالجه و درمان می‌کند مشاهده کردی پس او یا ساحر است یا نادانسته از روی جهل کار سحری انجام می‌دهد که باید به او تذکر داد تا توبه کرده قبل از اینکه خدای ناخواسته مرتکب کارهای شرکی و کفری شود.

1- از مریض اسمش و اسم مادرش را می‌پرسد.
2- آثار مریض همانند ( لباس، کلاه، عمامه، زیر پوش، مو، ناخن و…) را طلب می‌کند.
3- بعضی اوقات حیوانی را با صفات مشخصی طلب می‌کند تا آن را ذبح کند و هنگام ذبح نام خدا را نمی‌آورد و چه بسا خون آن حیوان را به جاهایی از بدن مریض که درد می‌کند می‌کشد، یا آن حیوان را در خرابه‌ای می‌اندازد.
4- در خواست پارچه یا اشیاء سیاه می‌کند.
5- از عمل کفری «زار» و احضار جن و شیاطین استفاده می‌کند.   
6- برگه دعا و طلسم به مریض می‌دهد که روی آن مربع‌هایی کشیده شده و در داخل مربع‌ها حروف یا اعدادی وجود دارد و ممکن است جهت فریب فرد در اطراف برگه آیات قرآن بنویسد.  
7- از فرد می‌خواهد که مدت معینی از مردم دوری کرده و در اتاقی تاریک یا کم نور بماند.
8- از مریض طلب می‌کند که مدت معینی از آب استفاده نکند که غالباً چهل روز است و این علامت، دلالت بر این می‌کند که جن این ساحر مسیحی است.         
9- به مریض چیزهایی می‌دهد تا آن را در زمین دفن کرده و یا جایی معین پنهان نماید.
10- برگه‌هایی به مریض می‌دهد تا آن را سوزانده و یا بخور کند.             
11- بعضی اوقات ساحر به مریض از نامش و نام شهرش و مشکلی که به خاطر آن آمده است خبر می‌دهد.
12- حروف مقطعه‌ای را روی برگه طلسم نوشته یا کاسه‌ای که در آن حروف و کلمات و یا اسامی نوشته به مریض می دهد امر می‌کند که در آن آب بخورد.
13- بعضی اوقات از مریض چیزهایی را طلب می‌کند ( همانند: موش یتیم، گربه‌ی کور و…) و زمانی که مریض نتوانست آن را پیدا کند از او پول طلب می‌کند.
14- ممکن است که به ظاهر قرآن بخواند ولی در میان آیات یا بعد از اتمام قرائت جملاتی نامفهوم برگرفته شده از سحر و جادو بخواند و قرآن را برای فریب دادن شما تلاوت می‌کند.

* * *  تذکر  * *  *

الف: بعضی افراد جهت سوء استفاده، آیاتی از قرآن را روی کاغذ نوشته و در کناره یا وسط آن چند خط مرموز یا اعدادی را یادداشت می‌کنند و به مریض می‌دهند که در اصل همین خط مرموز یا عدد، رمزی بین او و جن و شیاطین می‌باشد که گاه فرد دانسته یا ندانسته مرتکب آن می‌گردد؛ که لازم است به این نکته کاملاً دقت کرده و از آنها دوری کنند.

ب: آنچه اشخاص آویزان می‌کنند مانند: تكه‌های استخوان، صدف، طناب، كفش و نعل، میخ، ‌نام‌ شیاطین و جن و نوشته‌های جادویی، و از این قبیل، به طور یقین حرام و شرك به حساب می‌آید.

ج: بعضی از مردم به خاطر ترس از چشم و حسادت اشیایی را به خود، ماشین، حیوان، در خانه و مغازه آویزان می‌كنند که همه اینها ضعف عقیده است.

د: پیامبر- صلی الله علیه وسلم - به جای استخاره‎های باطل و فالگیری، نماز و دعای استخاره را به امتش یاد داده است و هر شخص مسلمان چه زن و چه مرد خود می‎تواند استخاره كند زیرا استخاره برای هر مسلمانی مقدور است و درخواست استخاره از دیگران در شرع جایگاهی نداشته و رسول الله - صلی الله علیه وسلم - و صحابه برای هیچ کس استخاره ننموده‎اند.

نوع مطلب : آداب شرعی، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کد متحرک کردن عنوان وب